Välkommen på Summer Camp 2017!
Summer Camp 2017
Välkommen på Summer Camp! Dansworkshops som sätter igång sommaren 2017.
Summer Camp är ett dansläger på 2 veckor med dansworkshops som är alla noga planerade för att fördjupa och utmana dig inom dansens olika element.
Vi kommer att fokusera på olika delar- musikalitet, improvisation, koreografi, skapande övningar, sceniskt/personligt uttryck och mycket mer. Vårt mål är att fördjupa oss i att hitta vårt unika rörelsespråk med både individuella övningar och övningar i grupp.
Vi utmanas utifrån våra egna förutsättningar och där vi befinner oss i dansen.
Detta är ett utmärkt tillfälle för att utvecklas ett steg längre i i din dans. Du som vill har även möjlighet att träna med klackar (valfritt).
Vi tränar vår kroppsmedvetenhet och vi som deltar inspireras av varandra, då alla nivåer och dansstilar blandas. För att få en helhet är det bästa att gå hela campet, men det går även bra att gå enstaka gånger.
Datum: Vecka 21 och 22 (23 maj-1 juni)
Sista anmälningsdag är 15 maj.
Nivå: Vissa förkunskaper krävs. Alla nivåer blandas och man dansar utifrån ens egna förutsättningar. Alla dansstilar är välkomna!
Max 15 platser per klass.
Lämna ett svar